Strona Główna · Katechezy, artykuły · Rekolekcje i kursy · Kurs Filip · Kurs Pawła 2016 · Linki 27.07.2017
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
Rekolekcje i kursy
Kurs Filip
Kurs Pawła 2016
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Filmiki ewangelizacyjne
Czytania na każdy dzień
Wyszukiwarka biblijna
Internetowy Kurs Modlitwy
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 49
Najnowszy Użytkownik: vivianno
Witamy
Witamy na stronie
Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA
przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie
ul.Mariacka 20, 06-500 Mława
Opiekun Kościelny: ks. Piotr Smoliński
Lider Wspólnoty: Katarzyna Miłobędzka tel. 508 637 584; katarzynamilobedzka@op.pl
Administrator i kontakt: Zbigniew Ignacy Kowalski, tel. 514 168 818
e-mail: zbyszekkowalski@autograf.pl
Strona Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODY ŻYWEJ zmieniła swój adres
INFORMUJEMY, ŻE OD 21 WRZEŚNIA 2016 ROKU INTERNETOWA STRONA WSPÓLNOTY EWANGELIZACYJNEJ WODA ŻYWA ISTNIEJE POD NOWYM ADRESEM.

AKTUALNY ADRES STRONY TO:

www.wodazywa.pl
Kurs Pawła w Augustowie
kronikaW dniach od 21 do 29 sierpnia 2016 roku, w parafii Świętej Rodziny w Augustowie odbyły się rekolekcje dla katolickich ewangelizatorów pod nazwą Kurs Pawła. W rekolekcjach uczestniczyło 17 świeckich ewangelizatorów (z tego 8 z Augustowa), którzy w ramach swego letniego urlopu podjęli trud głoszenia Dobrej Nowiny. Opiekę kościelna sprawował ks. Maksymilian Barwikowski z Diecezji Ełckiej.
Ewangelizacja na ŚDM 2016 w Krakowie
kronikaŚwiatowe Dni Młodzieży w Polsce już za nami. Odbywały sie w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Po raz pierwszy w życiu miałem okazję w nich uczestniczyć mimo, że dość już dawno ukończyłem wiek młodzieńczy. W tych wydarzeniach wziąłem udział jako wolontariusz. Byłem członkiem ekipy 1500 ewangelizatorów z prawie wszystkich krajów świata. Już od 18 lipca w ramach ŚDM działało Międzynarodowe Centrum Ewangelizacyjne (MCE). Przesłaniem ewangelizacyjnym tego przedsięwzięcia były słowa Jezusa skierowane do wszystkich swych uczniów Idźcie, czyńcie uczniów ze wszystkich narodów (Mt. 28:19).
Ewangelizacja w Parku Fonann
kronikaW dniu 19 czerwca 2016 r. w Warszawie odbyła się druga w tym roku ewangelizacja uliczna Odnowy W Duchu Świętym pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza. Tym razem została zmieniona lokalizacja. Akcja ewangelizacyjna nie odbyła się więc jak zwykle na ul. Freta przed kościołem Ducha Świętego, lecz w Parku Fontann na Starym Mieście ok. 500 m od kościoła. Moim partnerem w ewangelizacji był Marek.
Ewangelizacja Lednicy 2016
zaproszenieW dniu 5 czerwca 2016 r. odbyła się moja druga ewangelizacja Lednicy. Razem z Maksymilianem kilka razy głosiliśmy kerygmę dla 6 grup młodych ludzi. 25 z nich wyznało, że Jezus jest ich jedynym Panem i Zbawicielem i postanowili pójść z Nim oddając Mu swe życie. A co mówią o sobie organizatorzy akcji ewangelizacyjnej pod nazwą „Ewangelizatorzy Lednicy”.
Ewangelizacja Warszawa 29-05-2016
zaproszenieW dniu 29 maja 2016 r. odbyła się pierwsza w tym sezonie ewangelizacja uliczna na Freta w Warszawie. Również Wspólnota Woda Żywa wzięła udział w ewangelizacji.
Ewangeliza na Juwenaliach 2016
zaproszenieW dniu 13 maja 2016 odbyła się ewangelizacja w trakcie Juwenaliów w Warszawie. Akcja rozpoczęła się w kościele pw. Zbawiciela od mszy św. i adoracji, a następnie przeniosła się na skwer przed stadionem Syrenki. Dzieło ewangelizacyjne zorganizowała Wspólnota Akademicka przy kościele św. Anny w Warszawie. Po raz drugi głównym koordynatorem była Ania Krupa, uczestniczka Kursu Pawła w Mławie w lipcu 2014 r., a moderatorem kościelnym ks. Mateusz.

Kurs Filipa 1-2 kwietnia 2016
kronikaWielkie skupienie malowało się niemal cały czas na twarzach uczestników kwietniowego kursu Filip w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Finał rekolekcji zaś tradycyjnie już przyniósł istną eksplozję Bożej radości.
Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa tym razem zorganizowała dwudniowy kurs dla wszystkich - bez względu na wiek. W piątek 1 i w sobotę 2 kwietnia AD 2016 wzięło w nim udział kilkanaście osób, począwszy od nastolatków, a skończywszy na osobach w wieku średnim (seniorzy się na rekolekcje nie skusili).
Kurs Filipa w Augustowie
kronikaNa zaproszenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy przeprowadziła Kurs Filipa dla młodzieży. W rekolekcjach poza młodzieżą obecna była grupa osób nieco starszych. Łącznie było ok. 15 uczestników. Kurs odbył się w Domu Księży Emerytów Diecezji Ełckiej, a nabożeństwa w bazylice mniejszej pw. Najświętszego serca Pana Jezusa. Opiekunami kościelnymi byli ks. Marcin Mackiewicz i ks. Marcin Jakubowski. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem była Anna Citko – katechetka z parafii pw. Świętej Rodziny z Augustowa.
Kerygma - podręcznik ewangelizatora


Książka pt „KERYGMA - podręcznik ewangelizatora” - Zbigniew Ignacy Kowalski.
Wydawnictwo MICHALINEUM. Format: 14,5 cm/20,5 cm, oprawa miękka, kartonowa, klejona, foliowana, stron 368. Imprimi potest - Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik CSMA.
W tej publikacji zawarto praktyczne i konkretne wskazówki jak ewangelizować, aby głoszenie zakończyło się pozytywnym przyjęciem Dobrej Nowiny przez ewangelizowanego. Czytelnicy odnajdą na stronach tej książki nie tylko praktyczny i skuteczny przekaz kerygmy w wymiarze teologicznym, psychologicznym i duchowym, poparty przykładowym scenariuszem głoszenia Dobrej Nowiny, lecz także sposób na to jak stać się prawdziwym człowiekiem – ewangelizatorem i wojownikiem Chrystusa.
Wigilia we Wspolnocie 2015
kronikaW dniu 14 grudnia 2015 r. w naszej Wspólnocie odbyło się adwentowe świętowanie Bożego Narodzenia. Nasze serca napełniła Boża miłość Pana naszego Jezusa Chrystusa, który był, który jest i który nadchodzi. Czyż nie jest już obecny w nas i pośród nas? Zobacz zdjęcia :)
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.