Strona Główna · Katechezy, artykuły · Rekolekcje i kursy · Kurs Filip · Kurs Pawła 2016 · Linki 29.05.2016
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
Rekolekcje i kursy
Kurs Filip
Kurs Pawła 2016
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Filmiki ewangelizacyjne
Czytania na każdy dzień
Wyszukiwarka biblijna
Internetowy Kurs Modlitwy
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 39
Najnowszy Użytkownik: vivianno
Witamy
Witamy na stronie
Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA
przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie
ul.Mariacka 20, 06-500 Mława
Opiekun Kościelny: ks. Piotr Smoliński
Lider Wspólnoty: Katarzyna Miłobędzka tel. 508 637 584; katarzynamilobedzka@op.pl
Administrator i kontakt: Zbigniew Ignacy Kowalski, tel. 514 168 818
e-mail: zbyszekkowalski@autograf.pl
Kurs Paweł 2016 w Augustowie
zaproszenieKurs Pawła - rekolekcje dla ewangelizatorów

Czy chcesz zostać apostołem? Parafia Świętej Rodziny w Augustowie i Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie zapraszają na rekolekcje pod nazwą Kurs Pawła, które odbędą się w dniach od 21 do 29 sierpnia 2016 r. w parafii Świętej Rodziny w Augustowie. Rekolekcje poza wymiarem duchowym mają również charakter warsztatowy. Celem ich jest zdobycie umiejętności skutecznej ewangelizacji, a szczególnie głoszenia Dobrej Nowiny
Ewangeliza na Juwenaliach 2016
zaproszenieW dniu 13 maja 2016 odbyła się ewangelizacja w trakcie Juwenaliów w Warszawie. Akcja rozpoczęła się w kościele pw. Zbawiciela od mszy św. i adoracji, a następnie przeniosła się na skwer przed stadionem Syrenki. Dzieło ewangelizacyjne zorganizowała Wspólnota Akademicka przy kościele św. Anny w Warszawie. Po raz drugi głównym koordynatorem była Ania Krupa, uczestniczka Kursu Pawła w Mławie w lipcu 2014 r., a moderatorem kościelnym ks. Mateusz.

Kurs Filipa 1-2 kwietnia 2016
kronikaWielkie skupienie malowało się niemal cały czas na twarzach uczestników kwietniowego kursu Filip w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Finał rekolekcji zaś tradycyjnie już przyniósł istną eksplozję Bożej radości.
Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa tym razem zorganizowała dwudniowy kurs dla wszystkich - bez względu na wiek. W piątek 1 i w sobotę 2 kwietnia AD 2016 wzięło w nim udział kilkanaście osób, począwszy od nastolatków, a skończywszy na osobach w wieku średnim (seniorzy się na rekolekcje nie skusili).
Kurs Filipa w Augustowie
kronikaNa zaproszenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy przeprowadziła Kurs Filipa dla młodzieży. W rekolekcjach poza młodzieżą obecna była grupa osób nieco starszych. Łącznie było ok. 15 uczestników. Kurs odbył się w Domu Księży Emerytów Diecezji Ełckiej, a nabożeństwa w bazylice mniejszej pw. Najświętszego serca Pana Jezusa. Opiekunami kościelnymi byli ks. Marcin Mackiewicz i ks. Marcin Jakubowski. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem była Anna Citko – katechetka z parafii pw. Świętej Rodziny z Augustowa.
Kerygma - podręcznik ewangelizatora


Książka pt „KERYGMA - podręcznik ewangelizatora” - Zbigniew Ignacy Kowalski.
Wydawnictwo MICHALINEUM. Format: 14,5 cm/20,5 cm, oprawa miękka, kartonowa, klejona, foliowana, stron 368. Imprimi potest - Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik CSMA.
W tej publikacji zawarto praktyczne i konkretne wskazówki jak ewangelizować, aby głoszenie zakończyło się pozytywnym przyjęciem Dobrej Nowiny przez ewangelizowanego. Czytelnicy odnajdą na stronach tej książki nie tylko praktyczny i skuteczny przekaz kerygmy w wymiarze teologicznym, psychologicznym i duchowym, poparty przykładowym scenariuszem głoszenia Dobrej Nowiny, lecz także sposób na to jak stać się prawdziwym człowiekiem – ewangelizatorem i wojownikiem Chrystusa.
Wigilia we Wspolnocie 2015
kronikaW dniu 14 grudnia 2015 r. w naszej Wspólnocie odbyło się adwentowe świętowanie Bożego Narodzenia. Nasze serca napełniła Boża miłość Pana naszego Jezusa Chrystusa, który był, który jest i który nadchodzi. Czyż nie jest już obecny w nas i pośród nas? Zobacz zdjęcia :)
12 rocznica WODY ŻYWEJ
- Każdy z nas jest cegłą. która buduje tę wspólnotę. Cegłą małą, ale bardzo ważną - mówił w swojej homilii podczas mszy św. z okazji 12. rocznicy powstania Wody Żywej ks. Piotr Smoliński.Wyjątkowe, rocznicowe spotkanie wspólnoty zorganizowano w poniedziałek 23 listopada. Rozpoczęła je celebrowana przez opiekuna kościelnego WŻ ks. Piotra Smolińskiego msza św. w kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Mławie.
Kurs Filipa w par.Świętej Rodziny 13-15.11.2015
kronikaW dniach od 13 do 15 listopada 2015 r. w parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła KURS FILIPA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Ewangelizacja w Warszawie 11-10-2015
kronikaW dniu 11 października 2015 r. odbyła się ostatnia w tym roku ewangelizacja uliczna na ulicy Freta. Ewangelizatorzy z wielu wspólnot warszawskich pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza posługiwali Słowem, świadectwem, pantomimą, śpiewem i tańcem, aby wszyscy ludzie otworzyli drzwi swego serca Chrystusowi jak zapisano na banerze ewangelizatorów.
Kurs Filipa dla mlodzieży z Wojnówki
kronikaW dniach od 25 do 27 września 2015 r. w domu rekolekcyjnym w Dąbrowie Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła KURS FILIPA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W rekolekcjach wzięło udział 27 młodych osób z parafii św. Stanisława Kostki z Wojnówki wraz ze swoim ks. proboszczem Grzegorzem Nowomiejskim.
Kurs Filipa w Augustowie 28-30.08.2015
kronikaW dniach od 28 do 30 sierpnia 2015 r. w siedzibie Fundacji Cordis w Augustowie odbyły się rekolekcje pod nazwa „Kurs Filipa dla Małżeństw”. Juz po raz piaty Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła rekolekcje w Diecezji Ełckiej, w tym po raz trzeci gościła w Domu Serc na zaproszenie Prezesa Fundacji ks. Mariana Miklaszewskiego.
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.