Strona Główna · Katechezy, artykuły · Rekolekcje i kursy · Kurs Filip · Kurs Pawła · Linki · Kontakt 22.12.2014
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
Rekolekcje i kursy
Kurs Filip
Kurs Pawła
Kurs Uczniowie z Emaus
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Filmiki ewangelizacyjne
Czytania na każdy dzień
Wyszukiwarka biblijna
Internetowy Kurs Modlitwy
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 91
Nieaktywowany Użytkownik: 26
Najnowszy Użytkownik: vivianno
Witamy
Witamy na stronie
Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA
przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie
ul.Mariacka 20, 06-500 Mława
Opiekun Kościelny: ks. Piotr Smoliński
Lider Wspólnoty: Katarzyna Miłobędzka tel. 508 637 584; katarzynamilobedzka@op.pl
Administrator: Zbigniew Kowalski, tel. 514 168 818
e-mail: zbyszekkowalski@autograf.pl
Drugie rekolekcje dla bierzmowanych w Św.Rodzinie
kronikaNa zaproszenie proboszcza ks. kan. Sławomira Kowalskiego proboszcza parafii Świętej Rodziny w Mławie Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ZYWA przeprowadziła rekolekcje pn. Kurs Filipa. Odbył się on w dniach 17 do 19 października 2014 r. i był drugim z kolei Kursem dla młodzieży przygotowującej sie do sakramentu bierzmowania w tym roku. Pierwszy odbył sie tydzień wcześniej.
Rekolekcje dla bierzmowanych
kronikaW dniach od 10 do 12 października 2014 r. w parafii Świętej Rodziny w Mławie odbył się Kurs Filipa dla młodzieży przygotowującej sie do sakramentu bierzmowania. Na zaproszenie proboszcza ks. kan. Sławomira Kowalskiego rekolekcje przeprowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ZYWA z Mławy.
Deszczowa ewangelizacja - Warszawa 24 sierpień 2014
kronikaW dniu 24 sierpnia 2014 odbyła sie trzecia w tym roku ewangelizacja uliczna w Warszawie na ul. Freta przed kościołem Świętego Ducha. Tym razem ewangelizacja była również zakończeniem kursu dla ewangelizatorów pn. Pierwsze Słowo organizowanego przez Centrum Formacyjne Wieczernik w Magdalence.
Przystanek Jezus
Na przystanku Jezus w tym roku ewangelizowało prawie 800 ewangelizatorów. Ci uczniowie – misjonarze spotkali się z tysiącami rówieśników na Polu Woodstocku, aby opowiedzieć im historię swego życia. Bohaterem tej historii jest zmartwychwstały Jezus. Znów zawiązały się setki przyjaźni. Wielu młodych z Woodstocku skorzystało z sakramentu spowiedzi. Ci zapragnęli nowego, dobrego początku w swym życiu.
Kurs Pawła w Mławie 19-27 lipiec 2014
kronikaW dniach 19-27 lipca 2014 w par. Matki Bożej Królowej Polski odbyły się rekolekcje pod nazwą KURS PAWŁA. Rekolekcję przeprowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA wraz z ks. Piotrem Smolińskim. Specjalnym gościem w ekipie posługującej był ks. Arkadiusz Czubakowski
Ewangelizacja w Warszawie 22 czerwiec 2014
W dniu 22 czerwca 2014 odbyła się druga tegoroczna ewangelizacja uliczna w Warszawie. Jak zawsze kilkudziesięciu ewangelizatorów ze Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym po kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza przyjechało na ul. Freta w Warszawie, aby głosić światu Dobra Nowinę.
Kurs Filiipa w Mławie 2014
W dniach 30 maja - 1 czerwca 2014 wspólnota "Woda Żywa" prowadziła rekolekcje - Kurs "Filip" dla grupy 36 kandydatów do bierzmowania z parafii św. Jana Kantego w Mławie. Fotorelację z kursu można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz

Kursy Filipa w Dąbrowie 24-25 maj 2014
kronika Szesnaścioro młodych uczestników kursu Filip spotkało się w Domu Miłości Ojca w Dąbrowie, by poznać, pokochać i naśladować Jezusa. Większość z nich uznała go oficjalnie swoim Panem i Zbawicielem. Rekolekcje odbywały się w weekend 24-25 maja.
Kurs Filipa w par. NSJ w Augustowie
kronikaW dniach od 10 do 12 stycznia na zaproszenie par. Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie odbył się Kurs Filipa przeprowadzony przez Wspólnotę Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Z ramienia Wspólnoty prowadzącymi te rekolekcje byli : Dorota Pawlikowska, Joanna Chrzczon, Grzegorz Dzikowski, Mateusz Miklaszewski (członek Oazy Rodzin z Augustowa) i Zbigniew Kowalski (koordynator kursu). Zespół głoszący rekolekcje wraz z wspomagającymi księżmi augustowskiej parafii przekazywali wiarę słowem i przykładem grupie 15 mężczyzn z par. Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie.
10-lecie Wody Żywej
kronika Kameralną – ale bardzo uduchowioną – mszą św. w kaplicy mławskiego kościoła pw. Ducha Świętego oraz pełną słodkości agapą w sali Laurowej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski członkowie Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Żywa świętowali jej dziesięciolecie. Uroczystości zorganizowano w czwartek 7 listopada, czyli dokładnie dziesięć lat od dnia powołania przez ówczesnego proboszcza mławskiej parafii pw. MBKP Wiesława Gutowskiego wspólnoty ewangelizacyjnej (wtedy jeszcze nie nosiła nazwy Woda Żywa).
II Kongres Nowej Ewangelizacji
Zakończył się II Kongres Nowej Ewangelizacji. Według słów bp Grzegorza Rysia, przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski kluczowym pojęciem w nowej ewangelizacji jest "nawrócenie pastoralne", czyli wyjście na zewnątrz swojej wspólnoty - rozumianej także jako parafia - z misją. Taki był motyw przewodni II Kongresu Nowej Ewangelizacji 19 - 22 września w Warszawie.
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.